23.05.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

5/23/2023
singleNews

Парламентська Асамблея НАТО визнала злочини росії проти України геноцидом.

«Навчання пілотів уже почалися, і я сподіваюся, що незабаром ми зможемо надати Україні цю зброю (винищувачі F-16 )», – наголосив Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки  Жозеп Боррель.

«На цьому етапі я хотів би закликати, щоб ми не відмовлялися від наших спільних зусиль, спрямованих на перемогу над росією в Україні, і щоб ми відкинули порушення правил міжнародного порядку, яке відбувається на наших очах», – заявив  президент Чехії Петр Павел.

Глава Литви МЗС Габрієлюс Ландсбергіс на зустрічі міністрів закордонних справ заявив, що Україна потребує більшого озброєння, ніж вона отримує,  і  підтримка України має бути безперервною.

Європейська комісія планує зобов'язати неурядові організації та інші установи в країнах ЄС розкривати інформацію про будь-яке фінансування, отримане ними з-за меж спільноти. Єврокомісар з питань політики збереження європейських цінностей та транспарентності Вера Юрова вважає, що грошові потоки з країн, що не входять до ЄС, які мають на меті вплинути на громадську думку, мають бути розкриті.

В Естонії 3 859 українських біженців закінчили вивчення естонської мови на рівень А1, ще 4 195 осіб продовжують курс навчання.

Новий пакет санкцій ЄС проти рф буде погоджений до початку саміту Євросоюзу у червні, – повідомила міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Уряд Латвії планує припинити охорону будівлі резиденції посла рф у Юрмалі. 

рф

Фінський державний оптовий постачальник газу Gasum заявив про розірвання контракту на купівлю природного газу у компанії «газпром експорт» трубопроводами з росії.

Google Play видалив російську програму картографічного сервісу 2гіс.

Німецький виробник автомобільних шин Continental завершив продаж свого бізнесу на рф.

російські міненерго, мінтранс та мінпромторг відмовились від участі в розробці держпрограми підвищення енергоефективності під егідою мінекономіки, вартість якої до 2035 року може становити 20 трлн руб. міненерго взагалі пропонує переглянути всі підходи до майбутнього  розвитку рф, враховуючи міжнародні санкції та «зміни пріоритетів у бік енергобезпеки».

Кількість російських компаній, які виробляють телеком-обладнання та електроніку, скоротилась мінімум на 10 %: вендори перенесли збирання до Китаю, В’єтнаму та Туреччини. Основна причина – у міжнародному  санкційному тиску та ретельних перевірках компонентів, що поставляються на рф.

Вартість перевезених морськими та залізничними контейнерами товарів з Китаю на рф впала з початку року на 30–35 %. Російські експерти заявляють, що в Китаї зараз недостатньо товарів для постачання на рф, причина тому – економічна ситуація всередині країни, зниження купівельної спроможності людей як у КНР, так і в інших державах. За прогнозом, ставки на контейнерні залізничні перевезення як мінімум знизяться на 5–10 % до кінця серпня.

Через знецінення рубля російські страховики збираються збільшити тарифи з медичного страхування для осіб, які виїжджають за кордон, на 20–40 %.

Останнє дослідження показало, що з 264 основних федеральних послуг, що надаються 62 російськими відомствами, 10 % отримали оцінки Б+ («добре»), 44 % – Б («задовільно»), 23 % – В («погано»), 23 % – Г ( «у критичному стані»). Жодна з послуг не удостоїлася позначки «чудово» та «відмінно» (А+ та А).

російське мінвостокразвітія, заявило, що преференційний режим підтримання надходження інвестицій на дальній восток рф ускладнили міжнародні санкції – інвестори зазнають проблеми як у логістиці, так і з обмеженнями на постачання обладнання. Нереалізовані та відтерміновані до 2024–2025 років інвестиції в економіку регіону становлять 150 млрд руб.

мінфін рф запропонував у 2024–2026 роках скоротити оцінку федеральних надходжень, необхідних соціальному фонду для виплати материнського капіталу. Сукупне зниження може становити 356 млрд руб, або 17 % щодо чинного закону про бюджет на 2024–2025 роки та бюджетного прогнозу на 2026 рік. За пропозицією мінфіну прогнозні асигнування на надання коштів скоротяться: у 2024 році – до 516,3 млрд руб (- 109,7 млрд руб), 2025 року – до 561,5 млрд руб (- 132,7 млрд руб), 2026 року – до 608,3 млрд руб (- 113,7 млрд руб щодо бюджетного прогнозу).

асоціація підприємців з розвитку «бізнес-патріотизму» «аванті» запропонувала запровадити для росіян шестиденний робочий тиждень.

 Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що продовжить наполягати на запровадженні нового пакета санкцій проти білорусі.

За перший квартал 2023 року імпорт із Казахстану до білорусі просів майже у 16 разів порівняно з таким самим періодом минулого року. При цьому перелік казахських товарів, завезених до білорусі, суттєво змінився. У ньому з'явилися нові позиції: легкові машини, автонавантажувачі, рідинні насоси, кулькові та роликові підшипники. У 286 разів зріс імпорт смартфонів і телефонів (ввезено 152 тисячі). У 20 разів виросло ввезення комп'ютерів і ноутбуків, майже в 100 разів хлібобулочних виробів. Днями Мінторг США заборонив експорт до білорусі та росії телефонів, диктофонів і побутової техніки, а також промислових виробів – всього понад 1 220 позицій.

У білорусі не вдається відновити темпи будівництва нового житла, показник якого перебуває у помітному мінусі. За інформацією бєлстату, за січень–квітень організації всіх форм власності звели на 25,5 % менше квартир, ніж за аналогічний період минулого року.

Директор Департаменту міграції Литви Евеліна Гудзінскайте заявила, що у 2023 році 309 громадянам білорусі та 38 громадянам росії було відмовлено у видачі посвідки на проживання у Литві виключно через загрозу державній безпеці.