16.09.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

9/16/2023
singleNews

Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх стосовно можливої співпраці між рф та північною кореєю повідомила, що будь-яка країна, яка підтримує росію у війні в Україні, буде співучасником вбивств невинних українських цивільних людей і військових на полі бою. Також вона запевнила, що українські пілоти, а також технічний персонал, які навчатимуться в США керувати та обслуговувати винищувачі  F-16, вже у вересні розпочнуть займатися мовною підготовкою на авіабазі в Техасі.

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер повідомила, що до її завдань входить робота з урядом України, з урядом США та послом Бріджит Брінкс, а також іншими союзниками у питаннях, пов’язаних з економічним відновленням України.  Також Пріцкер запевнила, що Сполучені Штати, попри вибори, продовжать підтримку України.

Голова комітету сенату США зі збройних сил Джек Рід повідомив, що сенатори вивчають можливі ризики щодо національної безпеки країни внаслідок рішень Ілона Маска про певні обмеження у використанні  його приватної супутникової мережі Starlink біля тимчасово окупованого Криму.

У Данію прибули перші літаки F-35, що замінять F-16, частину з яких передадуть Україні.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що його країні потрібно ще один-два тижні, аби «зважити» рішення про передачу Україні  ракет Taurus.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер вважає, що Європейський Союз має продовжувати дію механізму тимчасового захисту для українців, які втекли від повномасштабної агресії росії, поки триває війна.

Нідерланди передадуть Україні набори ДНК для ідентифікації викрадених рф дітей. Також нідерландські військовослужбовці зібрали понад 65 кубометрів одягу, взуття та іншого спорядження для українок, які воюють у складі ЗСУ. 

До клінік Європи на спеціалізоване лікування евакуювали ще 23 постраждалих українців.

«Енергоатом» відправив першу партію видобутого в Україні урану канадському стратегічному партнеру на переробку для виробництва ядерного палива на потреби вітчизняних АЕС. 

Речник Управління ООН з координації гуманітарних питань  Савіано Абреу повідомив, що в Україні спільно зі Всесвітньою продовольчою програмою і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй запущена спеціальна програма для фермерів, які мають до 300 гектарів землі та стикаються з необхідністю її розмінування. У межах цього проєкту ООН допоможе українським фермерам не тільки відновити свою діяльність, а також зобов'язується купувати частину їхньої продукції на гуманітарні потреби.

Україна та Південна Корея підписали угоду, що передбачає надання пільгових кредитів для втілення проєктів в Україні за участі корейських компаній. Також країни домовилися про розроблення проєктів з відновлення інфраструктури із залученням корейського досвіду високих технологій та інвестицій корейського бізнесу.

Україна та Молдова погодили продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між країнами до кінця 2025 року.

Київ і Берлін стали містами-побратимами.

рф

США запровадили антиросійські санкції проти 70 осіб та 100 компаній, зокрема олігархів махмудова, бокарєва, алтушкіна та інших.

Санкції США запроваджено проти російських автовиробників автоваз, «соллєрс» і «москвіч». Найбільші проблеми виникнуть у автоваза, який анонсував, що майбутню модель будуватиме на базі французької  платформи Renault, яка пішла з росії. За винятком калінінградского «автотора», до санкційного списку США тепер включено весь російський автопром.

США запровадили санкції проти банку «ак барс» (належить до топ-25 на рф за активами) та сінко-банк (у третій сотні фінустанов). До засекречення інформації про акціонерів «ак барс» перебував під контролем татарстану, сінко-банк належав громадянину Ізраїлю. Обидва банки активно вели бізнес у сфері валютних платежів, зокрема «ак барс» мав прямі кореспондентські стосунки із банками Китаю, ОАЕ та Туреччини, йому були доступні перекази у валютах країн снд.

США запровадили санкції проти підрядників з будівництва обладнання для виробництва зрідженого газу «арктік енерджіс», а також його структур «енерджіс» та «новая енерджіс». Також під санкції потрапив «вєлєс-строй», який є основним підрядником, зокрема для найбільшого на рф недержавного  виробника природного газу новатек.

Проти російської мідної компанії (рмк), яка є одним із найбільших виробників міді на рф, також запроваджено санкції США. На сьогодні майже весь російський мідний сектор перебуває під блокувальними санкціями, крім компанії «норільскій нікєль». До складу рмк належить 40 підприємств в чєлябінской, свєрдловской, орєнбургской, новгородской областях, хабаровском крає та Казахстані.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер запевнив, що Сполучені Штати не залишать без відповіді рішення росії вислати двох співробітників американського посольства в москві через звинувачення в нібито незаконній шпигунській діяльності.

Словаччина висилає чергового співробітника російського посольства.

Сполучене Королівство офіційно визнало міжнародну злочинну організацію «вагнєр»  терористичною організацією, за її підтримку в країні можуть позбавити волі. 

Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес заявив, що його країна проти участі кубинських громадян як найманців у війні рф проти України. «Недвозначна і непохитна позиція кубинського уряду, відповідно до його національного законодавства, спрямована проти участі кубинських громадян у будь-яких конфліктах як найманців», – наголосив головний дипломат країни. На початку вересня на Кубі заарештували 17 осіб, причетних до вербування кубинців за запитом росії для участі у війні проти Україні.

Представник бельгійського уряду заявив, що очікує на оголошення країнами G7 непрямої заборони щодо торгівлі російськими алмазами впродовж найближчих двох-трьох тижнів.

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що з 16 вересня не пропускатимуться через кордон легкові автомобілі з російськими номерами.

На рф звільнено керівника фєдєрального агєнтства воздушного транспорта рф (росавіації) нєрадько через неспроможність вирішувати проблеми авіації в умовах російської кризи.

цєнтробанк рф підвищив ключову ставку з 12 % до 13 %; також підвищено прогноз інфляції до 6–7 %. «Інфляційний тиск у російській економіці залишається високим... У цих умовах потрібно забезпечити додаткове посилення грошово-кредитних умов для обмеження масштабу відхилення інфляції вгору», – ідеться в релізі цєнтробанку.

Владою рф офіційно визнано, що за останні три місяці споживчі ціни зросли на 9 %. Потрібен тривалий період жорсткої монетарної політики на рф, – заявила глава цб рф набіулліна.

глава комітєта госдуми по оборонє картаполов заявив, що мобілізовані на війну проти України росіяни залишать зону бойових дій лише після закінчення війни, жодної ротації не передбачено.

Комісія з питань громадянства Литви рекомендувала позбавити литовського громадянства народжену в росії фігуристку маргаріту дробязко через те, що вона продовжує виступати в рф. 

На переговорах у Сочі самопроголошений президент білорусі лукашенко запропонував путіну участь білорусі у співпраці з Північною Кореєю. «Я думаю, що ми можемо подумати і про співпрацю десь на трьох. Знаю, що інтерес величезний у корейців до вас. Я думаю, шматок роботи і для білорусі там знайдеться. З огляду на ті проблеми, які існують», – заявив лукашенко.

Згідно з новим указом лукашенка, іноземні учасники господарських товариств та власники майна з так званих недружніх країн отримуватимуть прибуток та дивіденди через спеціальні рахунки. При цьому вони не зможуть вільно розпоряджатися цими коштами. Їх можна буде витратити лише на певні цілі в білорусі.

За повідомленням національного банку, в економіці білорусі за серпень знову зросла загальна сума готівки в обігу. На початок вересня цей показник становив 8 млрд 938,2 млн рублів. За серпень загальна сума готівки в обороті збільшилася на 111,9 млн. рублів. Для порівняння: на початок року цей показник був на рівні 6 млрд 893,6 млн. рублів. Лише за липень приріст був на рівні 251,9 млн. рублів. На думку фахівців, знову було «увімкнено друкарський верстат». Випуск нічим не підкріплених грошей (зростанням золотовалютних резервів чи валютними надходженнями за рахунок експорту) загрожує у майбутньому серйозними проблемами.