14.09.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

9/14/2023
singleNews

Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, а саме: 20 БМП Marder з боєприпасами; 3 тисячі снарядів калібру 155 мм; два танки для розмінування Wisent 1; матеріали для знешкодження вибухонебезпечних боєприпасів; 1 систему спостереження супутникового зв'язку; 2 мобільні антенно-щоглові системи; 10 систем виявлення дронів; сідельний тягач 8x8 HX81 і 4 напівпричепи; 5 вантажопідйомних машин 8x8; 9 одиниць автомобільної техніки; 3 карети швидкої допомоги; 1,5 млн набоїв до вогнепальної зброї.

Данія анонсувала пакет допомоги на оборонні потреби України на майже 800 млн євро: загальна сума 5,8 млрд крон буде використовуватися траншами протягом 2023-2025 років. Із них найбільший – 4,3 млрд – запланований на 2023 рік, 1,4 млрд – 2024 рік і 52 млн – на 2025 рік. 

Країни G7 не визнали результатів російських псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областях, а також у Криму, – ідеться в спільній заяві міністрів закордонних справ «сімки».

Міністерство закордонних справ Азербайджану заявило, що російські «вибори», проведені на частині міжнародно визнаних територій України, не мають юридичної сили».

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна досягла великих успіхів на шляху вступу в ЄС, але повноправне членство є процесом, що ґрунтується на заслугах. Також фон дер Ляєн заявила про плани розширити звіти з оцінкою верховенства права в державах-членах ЄС на «країни у процесі вступу», щоб підтримати їхні зусилля з реформування. Водночас президентка висловила переконання, що союзи і об’єднання, які ЄС започаткував у складі 27 держав-членів, будуть завершені вже з приєднанням нових членів.

Європейська комісія розпочне перегляд політики ЄС та запропонує свої ідеї стосовно того, як має функціонувати Європейський Союз, з огляду на приєднання до нього нових членів у майбутньому, зокрема України.

Європейська комісія запропонує продовжити тимчасовий захист в ЄС для українських громадян.

Керівник повітряних сил Національної гвардії США генерал-лейтенант Майкл Ло повідомив, що перші українські пілоти, які прибудуть на навчання на винищувачах F-16, можуть завершити програму за три місяці, проте виконувати бойові завдання вони зможуть трохи згодом.

Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що перед холодною порою року потрібно посилити протиповітряну оборону України. 

Анналена  Бербок також висловилася за зміну Римського статуту Міжнародного кримінального суду для того, щоб можна було притягнути керівництво росії до відповідальності за військову агресію проти України.

Прага передасть Україні чотири автомобілі «швидкої допомоги» Mercedes Benz ML 280 CDI 4matic, призначені для надання медичної допомоги у польових умовах.

Заступник міністра національної оборони Литви Грета Моніка Тучкуте пропонує долучати американські компанії до участі в угодах ЄС із закупівлі зброї.

Уряд Литви вирішив направляти штрафи, отриманні за невиконання міжнародних і національних санкцій, на відновлення України.

Комітет з питань економічної політики та інновацій парламенту Болгарії затвердив проєкт рішення про те, що країна не підтримує продовження заборони на імпорт деяких сільгосптоварів з України після 15 вересня 2023 року. 

У Тбілісі на приватній території Інституту трансплантації волосся з ініціативи засновника лікарні Акакія Цілосані встановили пам'ятник герою України Олександру Мацієвському. 

рф

ЄС продовжив до 15 березня 2024 року персональні санкції, запроваджені через російську агресією проти України. Водночас суд ЄС відмовився зняти санкції з основного власника магнітогорского мєталургічєского комбіната рашнікова.

Влада Данії відмовила у в’їзді в країну заступнику міністра здравоохранєнія росії олєгу салагаю, який збирався взяти участь у регіональній нараді Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Латвія та Естонія не пропускають на в’їзд до Євросоюзу легкові автомобілі з російськими номерами. Естонія після роз’яснень Єврокомісії розвернула на кордоні перший автомобіль з номерами рф, яким керував водій із подвійним громадянством росії та Литви. Водночас посольства рф у Литві та Латвії закликали росіян утриматися від поїздок до цих країн на власних автомобілях.

Депутати-члени Комітету Сейму Латвії з питань оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції вирішили не знижувати віковий ценз для громадян росії, які мають складати іспит з латиської мови для отримання постійної посвідки на проживання в країні.

Молдова видворила з країни російського пропагандиста, керівника «sputnik молдова» віталія дєнісова.

Американська компанія Phillips-Van Heusen Corporation (PVH) – власниця брендів Calvin Klein і Tommy Hilfiger – вийшла з російського ринку.

За даними видання Platts, південнокорейський уряд звернувся до державних компаній зі рекомендацією не збільшувати обсяги закупівлі російського вугілля на спотовому ринку, обмежившись обсягом минулого року. Південна Корея не вводила формальної заборони на імпорт російського вугілля. Проте, як зазначалось у презентації «Global coal outlook 2023 and beyond», державні комунальні підприємства не закуповували російське вугілля на тендерах, побоюючись репутаційного ризику. За інформацією Platts, південнокорейська POSCO International Corporation та Korea Southern Power Co Ltd оголосили тендери на імпорт вугілля в 2023–2025 роках, зазначивши у своїй тендерній документації, що не закуповуватимуть вугілля із росії.

Зранку 13 вересня мосбіржа зупинила торги на терміновому ринку нібито через збій роботи торгово-клірингової системи. 25 лютого 2022 року на тлі міжнародних санкцій проти рф мосбіржа мусила зупинити проведення ранкових торгів на терміновому ринку, а з 28 лютого – на валютному; торги відновились лише у вересні минулого року (торгуються деривативи: ф’ючерси та опціони).

На рф обсяг перевезення цементу одним із основних логістичних каналів – залізницею – вперше скоротився через брак локомотивів та збільшення термінів постачання вагонів. Водночас перевезення цементу автомобільним транспортом ускладняється дефіцитом водіїв та зростанням тарифів, що позначається на його вартості.

Суд Європейського союзу не задовольнив позови компанії Synesis та її власника алєксандра шатрова до Ради ЄС із вимогами зняти з них санкції. Компанія Synesis потрапила під санкції ЄС у 2020 році за надання білоруській владі доступу до платформ розпізнавання осіб Kipod. Самого шатрова було внесено до списку санкцій у червні 2021 року.

міністєрство внутрєнніх дєл рб готує законодавчі зміни, згідно з якими білоруси будуть притягуватися до відповідальності за неповідомлення про наявність ВНЖ. Згідно з чинним законом, держоргани потрібно повідомити протягом трьох місяців.

За даними генеральної прокуратури минулого року 922 дитини в білорусі зазнали сексуального насильства. За 7 місяців цього року вже виявлено 849 постраждалих дітей.