Міжнародне співробітництво

Відповідно до Закону України «Про розвідку», співробітництво з компетентними органами іноземних держав та міжнародними організаціями належить до основних функцій розвідувальних органів України.

У рамках реалізації цього важливого напрямку Службою зовнішньої розвідки України встановлені й ефективно використовуються в інтересах держави партнерські контакти з багатьма закордонними розвідувальними, спеціальними органами, правоохоронними структурами та міжнародними інституціями.

Особливий акцент у діяльності Служби зроблено на розвитку співпраці у сфері міжнародного співробітництва з компетентними органами країн-членів НАТО, ЄС та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

З огляду на складну військово-політичну ситуацію навколо України, пов’язану з військовою агресією Російської Федерації проти нашої держави, зусилля Служби зовнішньої розвідки України за напрямом міжнародної взаємодії спрямовані, передусім, на консолідацію дій ключових партнерів України у протидії деструктивній зовнішній політиці РФ, забезпечення вітчизняної національної безпеки, збереження суверенітету і територіальної цілісності держави.

Пріоритетними напрямами взаємодії з партнерськими спецслужбами також залишаються: протидія міжнародному тероризму, розповсюдженню зброї масового знищення та засобів її доставки, участь у боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю, забезпечення енергетичної безпеки, сприяння в реалізації двосторонніх економічних проектів.

Питання протидії глобальним загрозам і викликам сучасності, забезпечення світової та регіональної безпеки є постійними тематиками двосторонніх та багатосторонніх зустрічей, переговорів, спільних нарад та форумів.

Використовуючи стійкі міжнародні зв’язки та напрацьовані механізми співробітництва, зокрема в рамках Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО, СЗРУ на постійній основі вивчає та впроваджує найкращий досвід іноземних партнерів у процесі удосконалення практик та запровадження новітніх форм і методів розвідувальної діяльності.

Нові формати спільної роботи в рамках регіональної, двосторонньої і багатосторонньої взаємодії позитивно впливають на вирішення важливих завдань розвідки. Досягнуті домовленості дозволяють створити дієву систему спільної протидії загрозам і викликам у безпековій сфері, що істотним чином сприяє реалізації політики євроатлантичної інтеграції України.